Převléknutí XP do hezkého vzhledu

Autor: Servic-PC <pc.it@tiscali.cz>, Téma: Windows X, Zdroj: http://vasservispc.cz, Vydáno dne: 17. 03. 2011

Před tím než začnete Windows XP „převlíkat“ je nutné upozornit na to, že pozměněním systému dojde k tomu, že Vám již nepůjde nainstalovat aktualizace Service Pack. Při instalaci programu VistaMizer a BricopackVistaInspiratUltimat, totiž dojde k přepsání bootovací obrazovky a z tohoto důvodu není již možné Service Pack nainstalovat. Doporučuji tedy nejdříve systém plně aktualizovat SP3 a všemi dostupnými aktualizacemi ze stránek Microsoftu, tedy i těmi co se nacházejí pod položkou Software volitelné. Po úpravě vzhledu Windows XP samozřejmě není problém běžně stahovat a instalovat aktualizace ze stránek Microsoftu.
Stáhněte si programy VistaMizer, BricopakVista a Goole Desktop, které budete potřebovat k „převlíknutí“ Windows XP. První nainstalujte VistaMizer a až Vás bude instalační průvodce vyzívat k restartu, zvolte možnost restartovat později a před restartováním systému nakopírujte ze staženého archívu soubory oeminfo.ini a oeminfo.bmp, do adresáře C:\Windows\system32\ a zvolte přepsat.


Ukázka instalace VistaMizer:Po „naběhnutí systém bez ohledu na to, jak systém „vypadá“ spusťte program pack-vista-inspirat-2-1.0.exe a pokračujte podle této ukázky instalace PackVista:Teď již máte operační systém Windows XP v novém „kabátě“. V novém systému najdete nový design ikon, nové fonty, menu, stínování, průhlednost oken a ObjectDock, který se Vám bude zcela určitě zamlouvat. Oba programy lze jednoduše odinstalovat a vrátit tak Windows XP do původního stavu, ale před samotným započetím instalací a úprav doporučujeme vytvořit zálohu ať už externím programem, nebo prostřednictvím záloha a obnova systému Windows. Programy VistaMizer i PackVista nezpomalují systém, ale doporučujeme použít větší paměť než 512 MB RAM. VistaMizer navíc obsahuje program Styler, který je k posouvání ikon na ploše. Ve staženém archívu google.zip najdete program Google Desktop i s některými doplňky jako je G-mail, timezone apod.

Veškeré instalace a nastavení těmito programy činíte na vlastní nebezpečí!

Ukázky programů a jejich nastavení:
 

Stiskem pravého tlačítka myši na ObjectDock se Vám zobrazí Menu, ve kterém je možné nastavit jednotlivou ikonu nebo celý ObjectDock; jako průhlednost, velikost, minimalizaci do doku apod.Pro posouvání ikon na ploše hledejte program Styler!


Program Y z Shadow, který je automaticky načten při spuštění počítače, Vám umožní mimo jiné nastavení průhlednosti oken.Program Google Desktop, v archivu jsou přidány některé moduly gadgets, které přidáte do postranního panelu jejich spuštěním. Další možností jak přidat moduly gadgets je tlačítko +.Do ObjectDock lze přidávat ikony programů pouhým uchopením přetažením myší.