Nejde vysypat koš

Autor: Servic-PC <pc.it@tiscali.cz>, Téma: Windows X, Zdroj: http://vasservispc.cz, Vydáno dne: 13. 04. 2011

Chyba při odstraňování souboru nebo složky; tak to se může stát jenom ve Windows, která jsou nevyzpytatelná. Jde o vysypání koše, kde standartním postupem nejde odstranit určitá složka. Hláška typu např. - Složku Dc556633 nejde odstranit: Přístup byl odepřen. Ověřte, zda disk není zaplněn nebo chráněn proti přepsání a zda soubor není právě používán. Tento problém samozřejmě nevznikl sám od sebe a nemá význam se tím zabývat, protože tím tuto chybu nevyřešíme. Pokud jste už vyzkoušeli různé triky včetně obnovy systému, ale problém Vám to nevyřešilo, vyzkoušejte tento, ačkoliv tak trochu složitější postup. K tomu, abychom úplně odstranili koš čili složku RECYCLER, která je jinak skrytá, budeme potřebovat distribuci Linuxu. V tomto případě, byla použita distribuce Ubuntu 10.04 Lucid Lynx, kterou si můžete stáhnout zde, ale samozřejmě lze použít jak vyšší tak nižší verzi této distribuce. Vytvořené bootovací DVD s Ubuntu vložíme do mechaniky a při spuštění počítače „mačkáme“ klávesu F11. Když se nám zobrazí nabídka disků a mechanik „najedeme“ na mechaniku a spustíme Ubuntu. Pokud tento postup nefunguje, je zapotřebí v BIOSU nastavit jako první boot optickou mechaniku.

Při nabootování z DVD si jako první zvolíme jazyk a následně najedeme a potvrdíme volbu-Vyzkoušet Ubuntu bez jakýkoliv změn ve Vašem počítači. Pokud již Ubuntu „naběhlo“ zvolíme z vrchní lišty nabídku Places neboli Místa a zvolíme příslušný disk, na kterém smažeme celou složku RECYCLER. Pokud máte ve svém počítači více disků, tak na každém z nich tuto složku smažeme. V tuto chvíli již můžeme počítač restartovat a nechat nabootovat do Windows, kde se automaticky vytvoří nová složka RECYCLER, která bude prázdná a plně funkční. Při tomto postupu se může stát, že se na disku či discích vytvoří složka .Trash-1000 apod.
Pokud tomu tak bude, tak si nejprve ve vlastnostech koše zatrhneme nepřesouvat soubory do koše, ihned je odstraňovat a potvrdíme OK viz obr. 1. Poté již stačí např. adresář .Trash-1000 jednotlivě smazat z každého disku a následně povolit ve vlastnostech koše opětovné přesouvání souborů do koše viz obr. 2.Obr. 1


Obr. 2